BIP
9 Brygada Wsparcia Dowodzenia DG RSZ
Aktualności
Dzień Dziecka w Brygadzie
01.06.2017
W dniu 1 czerwca 2017 r. w Brygadzie odbył się Dzień Otwartych Koszar zorganizowany przez Klub 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia DG RSZ z okazji Dnia Dziecka.

      Festyn rozpoczął się blokiem artystycznym, podczas którego wystąpiły dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Białobrzegach oraz szkoły podstawowej w Józefowie. Na boisku sportowym białobrzeskich koszar przygotowano wiele atrakcji skierowanych głównie dla najmłodszych gości, których zabawiała grupa animatorów. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się stanowiska wystawione przez wojsko, jak i inne służby mundurowe. Można było sprawdzić swoje umiejętności na stanowisku do nauki celowania przy wykorzystaniu urządzenia do nauki i kontroli celowania "Cyklop", jak również poznać indywidualne uzbrojenie i wyposażenie żołnierza. Ciekawość wśród dzieci wzbudzały również pojazdy wojskowe z zamontowaną radiostacją Harris. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz walki wręcz przygotowany przez mjr. Roberta Narożniaka i grupę żołnierzy z 9 bdow oraz bdow WL. Kolejną interesującą atrakcją był pokaz medyczny podczas którego dzieci miały możliwość ćwiczyć masaż serca na fantomie.
      Swój sprzęt w ramach pokazów statycznych zaprezentowała także Wojskowa Straż Pożarna z Zegrza, a Centrum Szkolenia Policji z Legionowa wystawiło punkt promocyjny. Centrum Operacji Cybernetycznych wystawiło stanowisko promocyjne, gdzie dzieci mogły zobaczyć pokaz multimedialny dotyczący cyber-bezpieczeństwa w internecie oraz zagrać w gry edukacyjne. Dzieci wspaniale bawiły się na licznych dmuchanych zjeżdżalniach, karuzeli, a długa kolejka ustawiała się do stanowisk z malowaniem twarzy i wiązaniem balonów w fantazyjne zwierzaki. Stanowisko promocyjne 9.Brygady Wsparcia DG RSZ oferowało dzieciom plakaty, zakładki oraz ulotki, oraz punkt plastyczny, gdzie najmłodsi wspólnie kolorowali wieloformatowego klauna.
      Podsumowująć, można śmiało stwierdzić, że przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i lokalnej społeczności, a 9 Brygada Wsparcia Dowodzenia DG RSZ po raz kolejny dała radość najmłodszym.

 

 

Tekst: Marta Dziedzic

Zdjęcia: Mirosław Duda

 

Galeria >>>

Marta Dziedzic


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych